Pioneers in the industry, we offer bch power contactors and 32a bch capacitor from India.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current (AC-3) | 6A - 140 AMP |
| Number of Poles | 3 Pole |
| Power | 6W |
| Current | 6A |
| Voltage | 240V |
| IP Rating | IP 45 |
| Insulation Resistance | Yes |
| Humidity | 90% |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Switching Current | 32A |
| Voltage | 220V |
| Brand | BCH |
| Mounting Type | PC Board |
| Phase | Single Phase |
| Electricity Type | AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India