Offering you a complete choice of products which include electrical three phase motor.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 Phase |
| Power | 3 HP |
| Type | Aluminium |
| Speed | 750 rpm |
| No. of Poles | 2 |
| Voltage | 415 V |
| Mounting Type | Foot |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage Type | High Voltage |
| Protection class | IP 55 |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India