Pioneers in the industry, we offer sinus n ac drive from India.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Brand | BCH |
| Model Name/Number | Sinus N |
| Motor Power | 3W |
| Output Current | 5.5A |
| Input Voltage | 230V |
| Input Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Engraving |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Maximum Output Frequency | 400Hz |
| Relative Humidity | Less Than 90% (No Condensation) |
| Degree of Protection Open | IP 20 |
| Ambient Temperature Range | 10-50 Degree Celsius |
| Storage temperature | 20-65 Degree Celsius |
Minimum order quantity: 5 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India