Wholesaler of a wide range of products which include kaycee kcro24d2c030 electrical relay and bch plug in relay.
₹ 456.00 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 24V DC |
| Brand | Kaycee |
| Current | 30A |
| Relay Type | Voltage Relay |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Poles | 2 |
| Power Source | Eletrice |
| Humidity Range | 80% |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | KCRO24D2C030 |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 10 Piece
Contact Arrangement 2, 3, 4 changeover contacts
Contact Ratings 5 Amps Resistive for 2 / 3 / 4 pole
Relay with LED display
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 240V |
| Brand | BCH |
| Current | 5A |
| Relay Type | Voltage Relay |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Number Of Poles | 2 |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India