Pioneers in the industry, we offer 3 phase dol motor starter and ms dol reversing starter from India.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380V |
| Power | 3 Phase |
| Current | 10A |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 Hz |
| Starter Type | DOL |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Power | 20 HP |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380V |
| Starter Type | DOL |
| Current | 10A |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India