Wholesaler of a wide range of products which include ms industrial control enclosure panel, techno modular enclosure panel and bch ms enclosure panel.
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| IP Rating | IP 55 |
| Thickness | 10mm |
| Number of Doors | Single Door |
| Feature | Flameproof |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 5x1 Feet |
| Thickness | 12mm |
| IP Rating | IP 45 |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Material | MS |
| Brand | Techno |
| Color | Grey |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | Electric |
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| IP Rating | IP 45 |
| Power Source | Electric |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India