Prominent & Leading Wholesaler from Vadodara, we offer bch limit switches.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Series | BLS |
| Switch Type | Lever Limit Switch |
| Contact Rating | 16 A |
| Usage/Application | Machine Tools |
| Rated Voltage | 415V AC |
| Brand | BCH |
| Model Name/Number | ML2 |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Insulation Resistance | Yes |
| Current Rating | 1.5A |
| Material | MS |
| Protection | IP 67 |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India