Leading Wholesaler of harmonic reactors thyristor switching module from Vadodara.
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage | 415V |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 380V |
| Surge Current Rating | 12A |
| Maximum Operating Temperature | 60 Degree Celsius |
| Relative Humidity | 80% |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India