Get Latest Price
| Connection Type | 3 Way |
| IP Rating | IP33 |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Type | Single Door |
| Automation Grade | Manual |
| Operation Voltage | 240V |
| Material | Mild Steel (MS) |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Industrial |
| Switch Operation | Automatic |
| Power/Voltage | 5W |
| Frequency Hertz | 50 Hz |
| Flame Retardant | Yes |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Waterproof | Yes |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 2A |
| Switch Type | Selector |
| Usage/Application | Machine |
| Power/Voltage | 240V |
| Mounting Hole Size | 19mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
Chandrakant Shah (Proprietor)
Viral Corporation
1st Floor, Shreejidham, Lehripura New Road, Sant Kabir Road, Vadodara - 390001, Gujarat, India